Академічна доброчесність
Академічна доброчесність — сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
Нормативно-правова база з питань Академічної доброчесності
Законодавча база
Відповідно до Закону України "Про освіту" академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
• SAIUP. Проект сприяння академічній доброчесності в Україні
•Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII. Стаття 42. Академічна доброчесність
• Положення про Національний репозитарій академічних текстів: постанова Каб. Міністрів України від 19 лип. 2017 р. № 541.
• Про Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо): лист М-ва освіти і науки від 15.08.2018 р. № 1/11-8681.
• Розширений глосарій термінів та понять ст. 42 «Академічна доброчесність» Закону України «Про освіту» (від 5 вересня 2017 р.): лист М-ва освіти і науки України від 23.10.2018 р. № 1/9-650.
• Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»: лист М-ва освіти і науки України від 13.10.2017 р. № 1/9-554.
• Ресурс для перевірки видання на доброчесність: Think. Check. Submit
Матеріали для опрацювання
Посібник з поширеними запитаннями і відповідями «Світлофор освітньої доброчесності»
Посібник з описом досвіду «Педагогіка партнерства, практики доброчесності»
Виховуємо академічну доброчесність в школі: методичні вказівки
Рекомендовані курси для вчителів з Академічної доброчесності
EdEra «Академічна доброчесність»
Використані джерела